در هر کجای ایران هستید و به متخصص آماری نیاز دارید با ما تماس بگیرید

email: amarnahad@yahoo.com

Tell: 05118837389 - 09153052079

 


کنترل کیفیت


پنجشنبه 13 بهمن 1390 ساعت 19:15

 

الزامات استاندارد 17025   ISO/IEC در آزمایشگاههای آزمون های غیر مخرب (NDT)

چکیده:

هر آزمایشگاه باید یك سیستم كیفی متناسب با دامنه شمول فعالیتهای خود ایجاد و اجرا كرده و خط مشی ها، سیستم ها، برنامه ها، روش های اجرایی و دستور العمل های خود را مستند سازد.

 بین المللی به عنوان نتیجه ای از تجربه وسیع در پیاده سازی EN 45001 و ISO/IEC GUIDE25 تهیه شده بود كه جایگزین هر دو آنها شد 


برخی زمینه های فعالیت برای آماریها در پزشکی و سلامت


چهارشنبه 12 بهمن 1390 ساعت 11:39

تحقیقات پزشکی:
فعالیتهایی ازقبیل مقایسه روشهای جدید درمان در پزشکی با روشهای قدیم درمانی، تعیین انتخاب روش نمونه گیری مناسب، پردازش داده ها و آنالیزهای آماری
سلامت حیوانات:
آمارشناس هایی که در بخش سلامت حیوانات کار می کنند همراه با فارغ التحصیلان رشته هایی مانند شیمی، بیولوژی، علوم دام، علوم کامپیوتر و تجارت در جهت کشف و پیشرفت روشهایی برای حفظ سلامت حیوانات، تولید غذای سالم و مطمئن کوشش می


برخی زمینه های فعالیت برای آماریها در صنعت و تجارت


چهارشنبه 12 بهمن 1390 ساعت 11:24

بیمه:
فارغ التحصیلان رشته آمار آکچواری در اکثر زمینه های بیمه ای مانند طرحهای حقوق بازنشستگی، جداول عمر، ارزیابی ریسک، بقای مشتری و مدیریت اجرایی/عملیاتی فعالیت می کنند. آنها به تصمیم گیریهای یک موسسه بازرگانی کمک می کنند تا موسسه مذکور با توجه به سرمایه گذاریها، اوراق قرضه و ...علاوه بر دستیابی به سود، شرایطی به وجود آورد که ضامن بقای خود در جامعه رقابتی باشد.
مهندسی:
کمک در اجرای پروژه های مهندسی مانند:


  • پروژه یک مهندس شیمی برای یافتن راههایی جهت کاهش ضایعات شیمیایی
  • پروژه یک مهندس الکترونیک برای طراحی و ساخت یک محصول قابل رقابتی
  • پروژه یک مهندس سازه برای شناخت کارآیی یک ترکیب جدید مصالح


مالی:

  • ساخت مدلهایی که به یک سازمان در رابطه با جلوگیری از خطر و سوء استفاده کمک می کند.
  • پیش بینی بودجه یک شرکت در سال آتی
  • ساخت مدلهای پیش بینی کننده بر اساس اطلاعات اقتصادی یا تجاری گذشته

 

بازاریابی:
برای آگاهی از خواسته ها و نیازهای مشتریان یک محصول یا نوع جدید آن، آمارشناس ها می توانند طرحهایی را ارائه دهند و بررسی های نمونه ای انجام دهند تا از نظرات مشتریان درمورد محصول مطلع شوند.


  • چه طرح مورد علاقه مشتریان است؟
  • میزان فروش محصول تولید شده در آینده چه مقدار پیش بینی می شود و روند آن چگونه است؟

     


کاربرد آمار در مديريت صنعت برق


چهارشنبه 12 بهمن 1390 ساعت 10:39

 

چکيده گزارش تحليلی نتايج  نظرسنجی «کاربرد آمار در مديريت صنعت برق»  در سال 1385

در کليه معاونت های  شرکت توانير

برای انجام نظرسنجی بعمل آمده در پایان سال 1385، راجع به کاربرد «گزارشات آمار رسمی صنعت برق» منتشره از سوی مرکز اطلاع رسانی، 194 پرسشنامه توزیع گردید که تعداد 90 پرسشنامه از سوی مدیران و کارشناسان صنعت برق شرکت توانیر تکمیل شد.

در تحلیل های آماری بعمل آمده نکات زیر مشهود است:


انجام ازمونهای آماری به کمک نرم افزار spss


سه شنبه 11 بهمن 1390 ساعت 22:09

 با پيشرفت علوم و گسترش تکنولوژی، اهميت استفاده از روشهای آماری در علوم مختلف بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته است و آموختن آمار کاربردی در هر رشته جزء ملزومات گرديده است.
فرآيند آناليز آماری کمک ميکند تا پژوهشگر بتواند از داده های اوليه، اطلاعات مورد نياز خود را استخراج کند و در صورت لزوم نتايج را تعميم دهد.اگر حجم داده ها بزرگ باشد، استفاده از روشهای مختلف آناليز آماری بسيار خسته کننده و مشکل خواهد بود. امروزه انواع نرم افزارهای مختلف آماری موجود، قادرند انواع آناليزهای آماری را انجام دهند.

نرم افزار SPSS يکی از قديمی ترين ، برنامه های کاربردی در زمينه تجزيه وتخليلهای آماری است ؛ نرم افزاری آماری با قبليتهای انجام توصيفی زيبا و گويا از اطلاعات، شامل رسم نمودارها و چارت های گوناگون و محاسبات مربوط به ميانگين، انحراف معيار واريانس، ميانه و غيره.


سایر صفحات : 123456789...